Ha jól ment a szóbeli érettségi akkor, körülbelül 350-400 kcal-t vett igénybe, ha nem, akkor 600-800 kcal-t is, a megnövekedett stressz miatt. Ez mit jelenthet? Jó esetben:
· 45-50 perc kerékpározás
· 30-35 perc futás (nem kocogás)
· 60 perc tempós séta
Rossz esetben:
· 70-90 perc kerékpározás
· 60-75 perc futás (nem kocogás)
· 2,5 – 3 óra tempós séta
Még hogy az agytorna nem torna!
Egy óra tanulás ülve kb. 100 kcal, sétálva viszont már 250 kcal is lehet. Ha almában mérjük, az 3 darab, ha csokiban, akkor a papírjánál kicsit több, nem egész 4 kocka. 6 óra tanulással azonban egy sajtos-tejfölös lángosra is megérdemelhetünk! Sétálva, csak 3 óra! Ugyanehhez Netflix előtt legalább 10 órát kell eltölteni. Ugye nem éri meg?
Ma viszont 35 kcal is megúszható a bizonyítvány átvétele. Kevés séta, karnyújtás, öröm, gratuláció- Hajrá Trefort!
A szöveget írta: Tipi Henriett
A fotókat készítette: Komáromi Zoltán

