Hírek

2021-06-15

Okleveleket adtak át az alternatív járműhajtási technikusoknak

2021. 06. 22. napján ünnepélyes keretek között, 19 tanuló, végzettséget tanúsító oklevelet vett át a Békéscsabai SZC Trefort Ágoston Technikumának Alternatív járműhajtási technikusaként.

Nappali és esti képzés keretében zajlott az oktatás. Előbbi a nappali tagozatos „autós” diákok számára, utóbbi a gyakorló szakemberek számára jelent továbbtanulási lehetőséget. Az új képzési rendszer teremtette lehetőségek között szerepelt a szakképzési munkaszerződés megkötése, és az ennek megfeleltetett szakmai képzés megszervezése elsőként ebben a szakmában.

A tanulók a képzés során az elektromos és hybrid járművek működési elveit és szervízelési módszertanát, technikai/technológiai követelményeit, ismereteit sajátították el. Duális partnerünk, a Meszlényi-Autó Kft. szakmai együttműködése tanulóink sikeres felkészítését és vizsgáját eredményezte.

Gratulálunk tanulóinknak és eredményes szakmai életutat kívánunk!

GALÉRIA