Hírek

2023-05-18

2023. április 15-én módszertani nap keretében hirdették ki a XXVI. Hajnal Imre Matematika Tesztverseny és a XIV. Békés Megyei Középiskolai Matematikaverseny eredményeit a Gyulai SzC Harruckern János Technikum, Szakképző Iskola és Kollégiumban..

A módszertani napon három előadást hallgathattak meg a tanárok és a diákok. Először Marczis György megemlékezett az elhunyt matematikusokról, majd Dr. Hajnal Péter tartott egy előadást a valószínűségszámítás érdekes területéről, végül Herczeg Viktória beszélt a fiatalok internetezési szokásairól. Ezután következett a díjátadó ünnepség. Iskolánk diákjai mindkét versenyen indultak és szép eredményeket értek el:

A Hajnal Imre Matematikaversenyen  III. kategóriában 
Lévai András (13/1) 1. hely 
Máté Sándor Patrik (12/2) 2. hely
Nyárfádi Bálint (12/1) 6. hely
Pocsai Dávid (12/2) 7. hely

eredményt értek el tanulóink.

A Békés Megyei Középiskolai Matematikaversenyen V. kategóriában
Máté Sándor Patrik (12/2) 3. hely
Nyárfádi Bálint (12/1) 6. hely 
Urbán Roland (12/1) és Pocsai Dávid (12/2) dicséretben részesültek
Felkészítő tanáraik: Nagy Edit Ilona és Halász Sándor

Gratulálunk a tanulóknak és felkészítőiknek, további sok sikert kívánunk!